تنها شورای عالی فضای مجازی درباره فعالیت تلگرام نظر می‌دهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تنها شورای عالی فضای مجازی می‌تواند درباره فعالیت تلگرام در ایران اعلام موضع کند.
به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا، «محمود واعظی» روز یکشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده تنها شورای عالی فضای مجازی میتواند درباره فعالیت تلگرام در ایران اظهار نظر کند و مدتی پیش نیز دبیر شورا نظر رسمی شورا را در خصوص ادامه فعالیت تلگرام در ایران بیان کرد.
وی تاکید کرد، اظهارنظرهای دیگر باید با هماهنگی شورای عالی فضای مجازی باشد.
 یک مقام قضایی ایران به تازگی گفته است، ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی و از جمله ‘تلگرام’، منوط به تبعیت از قوانین داخلی است.
وی گفته است، در حال حاضر فعالیت همه شبکه‌های اجتماعی خارجی در کشور ادامه دارد و قوانین و مقررات کشورمان در این شبکه‌ها رعایت نمی‌شود.
وی تاکید کرده است ادامه فعالیت شبکه‌های اجتماعی منوط به رعایت قوانین و مقررات داخلی است. چنانچه شبکه‌های اجتماعی و به خصوص تلگرام به همین رویه ادامه بدهند، به طور قطع فیلتر خواهند شد و در این زمینه همه اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و حتی اعضای شورای عالی فضای مجازی متفق القول هستند که هر چه سریعتر باید زمینه فعالیت شبکه‌های اجتماعی داخلی فراهم شود.
وی گفت: شبکه‌های اجتماعی خارجی به فرهنگ و اقتصاد مقاومتی در فضای مجازی لطمه وارد می‌کنند و باید از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz