تحقق ماموریت‌های ممکن سازمان فناوری اطلاعات

در آستانه هفته دولت و با توجه به آخرین سال از عمر دولت یازدهم، رئیس سازمان فناوری اطلاعات، شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک را مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌داند و با اشاره به تحقق طراحی و پیاده‌سازی این برنامه‌ها، نسبت به تکمیل آنها تا پایان عمر دولت و در ادامه، برنامه ششم توسعه ابراز امیدواری می‌کند.


به گزارش فاوانیوز به نقل از ایسنا، نصراللـه جهانگرد با اشاره به برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان فناوری اطلاعات در دولت یازدهم اظهار کرد: در دولت یازدهم وزارت ارتباطات از اولین روز، شبکه ملی اطلاعات را به عنوان مهم‌ترین دستور کار خود قرار داده بود و ما در سازمان فناوری اطلاعات مسئولیت مدیریت مطالعه طراحی و پیگیری پیاده‌سازی را بر عهده داشتیم. ماموریت دوم مهم ما نیز طراحی و پیاده‌سازی دولت الکترونیک در کشور بوده است.

وی همچنین به میزان تحقق شبکه ملی اطلاعات اشاره و بیان کرد: طراحی و پیوست‌های این شبکه کامل شده و بخش‌های مقدماتی کار که به موازات فعالیت‌های وزارتخانه بوده به اجرا گذاشته شده و امیدواریم در هفته دولت فاز اول شبکه ملی اطلاعات در کشور رونمایی شود. مراحل بلوغ و تکامل شبکه نیز در پیش روست که انشااللـه در طی باقی‌مانده عمر این دولت به تحقق خواهد نشست.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با بیان اینکه دولت الکترونیک چند مرحله دارد، افزود: مرحله اول که در حال حاضر طی شده، این بوده که دستگاه‌ها به صورت انفرادی امکانات خود را مکانیزه و الکترونیکی کنند و در اختیار مردم بگذارند، مرحله دوم نیز که در آن قرار داریم، پیکربندی روابط بین این دستگاه‌ها و ایجاد پرتال‌های پنجره واحد در کشور است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به میزان موفقیت طرح دولت الکترونیکی، اظهار کرد: ما همان سال اول موفق شدیم طرح جامع دولت الکترونیکی را به تصویب برسانیم و دستورالعمل به دستگاه‌ها داده شد. امیدوار بودیم بتوانیم مطابق با قانون برنامه و تا پایان برنامه پنجم توسعه بخش‌های اجرایی کشور را به این سمت بیاوریم و البته نسبت‌های متفاوتی از میزان الکترونیکی شدن خدمات دستگاه‌ها داده شد.

جهانگرد در پایان خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌هایی که پیش رو داریم تصور می‌کنیم تا پایان سال به این سطح از کارآمدی خواهیم رسید که دستگاه‌ها را در فضای الکترونیکی معرفی کنیم و انشاالله این هدف و ماموریت هم در این دولت محقق شده و در پایان این دوره موفق شویم  مرحله دو را طی کنیم و در دوره بعد و برنامه ششم توسعه نیز به سمت ایجاد دولت هوشمند که سطح بالاتری از پیچیدگی و ارائه خدمات برای مردم هست برسیم.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz