ارائه نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات به شورای فضای مجازی هفته آینده

دبیر شورای عالی فضای مجازی از احتمال برگزاری جلسه شورای عالی فضای مجازی در ابتدای هفته آتی خبر داد و گفت: نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزیر ارائه می‌شود.


به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، ابوالحسن فیروزآبادی در حاشیه همایش مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسات شبکه ملی اطلاعات به طور مستمر پیگیری و برگزار می‌شود و در جدیدترین جلسه شورای عالی فضای مجازی که احتمالاً شنبه هفته آینده برگزار می شود، ارائه نخستین گزارش شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: پس از این به تعیین اصول و ضوابط مورد نیاز برای ادامه کار خواهیم پرداخت و این اصول را در شورای عالی فضای مجازی به بحث می‌گذاریم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه “گزارش وزارت ارتباطات درباره اقداماتی است که تاکنون انجام شده و قرار است ظرف هفته آینده انجام شود”، گفت: تولید محتوا از ارکان شبکه ملی اطلاعات است و تاکنون بخش زیادی از تولید محتوای ایرانی که روی شبکه‌های پیام رسان و شبکه‌های اجتماعی در حال تولید است متأسفانه خارج از شبکه ملی اطلاعات است و از کشور خارج می‌شود که باید این روند را اصلاح کنیم.
وی ادامه داد: این روند در فاز اول است و در فاز دوم خدمات دولت الکترونیک را تقویت می‌کنیم.
فیروزآبادی با بیان اینکه “در موضوعاتی از جمله سلامت الکترونیک، تولید محتوا در بانک‌های اطلاعاتی و موتورهای جستجو متاسفانه ضعیف هستیم”، گفت: باید این موضوعات را در اولویت قرار دهیم.
وی افزود: امکان بکارگیری نیروهای با استعدادی که در استان‌های محروم هستند وجود دارد که اینکار نیازمند سرمایه‌گذاری سنگینی در حوزه تولید محتوا نیستیم.
این مقام مسئول تصریح کرد: امروز حرکت اول را ساماندهی کردیم که در قالب توافق دو وزارتخانه ارتباطات و کار در مورد استان کردستان اولین گام برداشته شد و برای دیگر استانها نیز با همکاری دو وزارتخانه عمل می‌کنیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz