مشترکان تالیا از ترابرد شماره محروم شدند

علی‌رغم وعده مسئولان تالیا برای اضافه شدن مشترکان این اپراتور به طرح ملی ترابردپذیری شماره‌ها که در راستای جلب رضایت مردم اجرایی شده است، وزارت ارتباطات مانع اتصال تالیایی‌ها به MNP شد.


به گزارش به نقل از تسنیم، پیش از اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه و در اواخر سه ماهه سوم سال گذشته رومینگ اولین اپراتور اعتباری ایران با شبکه همراه اول برقرار شد تا مشترکان تالیا بتوانند مانند سایر مشترکان، از امکان رومینگ منتفع شوند.
رومینگ اولین اپراتور اعتباری از استان‌های تهران و البرز آغاز شد و نهایتا به کل کشور رسید و اکنون مشترکان تالیا هر کجای ایران باشند، می‌توانند با جستجوی دستی شبکه و انتخاب یکی از نام‌های (Taliya – TCI)  یا (Taliya – MCI) یا (۴۳۲۱۱) وارد پوشش رومینگ شوند.
همان موقع احتمال پیوستن تالیا به طرح ترابردپذیری شماره‌های موبایل داده شد و محمد کریم ناصر صراف –مدیر عامل این اپراتور- هم در پاسخ به این پرسش که تکلیف مشترکان تالیا با اجرای MNP چه می‌شود و آیا امکان اثاث‌کشی بین اپراتوری با همان شماره‌شان را دارند؟، گفت: روی این قضیه در حال کار هستیم.
وی عنوان کرد: از آن جهت که شبکه همراه اول و تالیا در حال یکی شدن است بنابراین امکان ترابردپذیری برای مشترکان ما نیز وجود دارد و سرشماره‌های ۰۹۳۲ نیز می‌توانند ترابرد شوند.
او همچنین افزود: با در نظر گرفتن اینکه در آینده بهترین سرویس‌ها را ارائه خواهیم کرد، قادر به جلب نظر مشترکان موبایل خواهیم بود.
علی‌رغم اینکه اندک مشترکان این اپراتور چشم انتظار اجرای ترابردپذیری برای تحقق این وعده بودند اما با گذشت نزدیک به یک ماه از اجرای پایلوت این طرح ملی (ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه) که امکان مهاجرت از یک اپراتور به اپراتور دیگر با حفظ شماره را می‌دهد، هنوز اتفاق خاصی برای مشترکان تالیا نیفتاده است.
نکته دیگر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی اجرای MNP درباره اینکه “آیا دارندگان سیم‌کارت تالیا هم می‌توانند از سرویس ترابرد شماره استفاده کنند؟” گفته است: در حال حاضر چنین امکانی برای اینگونه مشترکان وجود ندارد ولی ممکن است این امکان در آینده برای این دسته از مشترکان فراهم شود.
اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه سابقه‌ای ۲۰ ساله در دنیا دارد و اکنون در ۷۰ کشور دنیا با هدف ایجاد رقابت بین اپراتورها و در نهایت خدمت‌رسانی بهتر به مشترکان پیاده‌سازی شده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

3 دیدگاه ها در "مشترکان تالیا از ترابرد شماره محروم شدند"

آگاه سازی از
avatar

مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
مجید
مهمان
مجید
2 سال 8 روز قبل

متاسفانه همواره وزارت ارتباطات مانع پیشرفت تالیا شده است.
در زمان آعاز رومینگ ملی هم وزارت ارتباطات تالیا رو از طرح کنار گذاشته بود.

روزبه
مهمان
روزبه
2 سال 8 روز قبل

مگه تالیا هنوز هست؟
یاده جیبوتی اوفتادم…

همراه اول یه دستی هم رو سره تالیا بکش.

سجاد
مهمان
سجاد
2 سال 8 روز قبل

خدمت کسایی که پشت سرهم می پرسند مگه تالیا هست.
این وب سایتش taliya.ir
تالیا ۷۰۰ هزار سیم کارت فروخته و ۱۱۰ هزار مشترک فعال داره.با پیش شماره ۰۹۳۲
رومینگ ۲G و ۳G یکسال که با همراه اول برقرار کرده شرکت گسترش ارتباطات تالیا.

wpDiscuz