مدیران از میان کارمندان داوطلب پست‌های مدیریتی انتخاب می‌شوند

 با دستور مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، نظام انتصابات در این شرکت تغییر کرد. براساس نظام جدید، همه کارکنان فرصت دارند که داوطلب مشاغل مدیریتی شوند و در صورت احراز شرایط در سمت مورد علاقه خود مشغول به کار شوند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس، هدف از اجرای این طرح، بهره مندی از نیروی انسانی توانمند و با انگیزه برای پویایی سازمان، رعایت عدالت و انصاف در انتصابات، ایجاد فرصت های برابر برای تصدی پست های سازمانی ،شفاف سازی و اطلاع رسانی اعلام شده است.

شرکت مخابرات تلاش دارد تا با اجرای طرح‌های مشابه انگیزه کارکنان برای مشارکت در سازمان را افزایش دهد.

در این باره مواردی نیز به کارمندان توصیه شده است.

۱٫ زمینه کاری و سمت موردتقاضا از روی علاقه، تخصص و توانایی انتخاب کنند تا از کار کردن در آن لذت ببرند و همواره علاقه به کار باقی بماند.

۲٫ تعریف مشخصی از موفقیت داشته باشند. چه‌بسا افرادی باشند که در سمت‌های کارشناسی موفق‌ترند و انگیزه بیشتری هم برای کار دارند. موفقیت فقط در جابجایی ردیف نیست. رضایت از کار و بهره‌وری برای سازمان بزرگ‌ترین موفقیت است.

۳٫ همواره سازمان را دوست داشته باشند. در این شرایط می‌توانند به اقناع درونی برسند و در انتخاب شغل، علایق و توانایی‌ تعیین‌کننده باشد.

۴٫ خوش‌بین باشند. با علم و آگاهی به اینکه حتماً در آن سمت برگزیده می‌شوند، ثبت‌نام کنند.

۵٫ طرح و برنامه داشته باشند. هر سمت اعم از کارشناسی یا مدیریتی را انتخاب کردند با علاقه و برنامه‌ مدون و عملی برای مصاحبه بروند. نگویند چون ردیف نداشتم یا این ردیف خالی بود برایش ثبت نام کردم.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz