کاخ سفید ۴۰۰ میلیون دلار به پژوهش ۵G‌ اختصاص داد

کاخ سفید به تبعیت از دستورالعمل ابلاغی کمیته ارتباطات فدرالی آمریکا FCC)، ۴۰۰ )میلیون دلار برای پژوهش در زمینه نسل پنجم ارتباطات (۵G) اختصاص داد.


به گزارش فاوانیوز به نقل از تسنیم، کمیته ارتباطات فدرال آمریکا روز گذشته رأی به تدوین مقررات جدیدی برای توسعه فناوری نسل پنجم (۵G) داد و کاخ سفید نیز بی‌درنگ اعلام کرد که طرحی با اعتبار ۴۰۰ میلیون دلار را جهت پژوهش در زمینه فناوری بی‌سیم پیشرفته اختصاص خواهد داد.
بنیاد ملی علوم این کشور مسئول پژوهش‌ها در این زمینه شد تا پلت‌فرم‌های پایلوت برای اجرای نهایی نسل پنجم را استخراج کند.
دستورالعمل اتخاذ شده روز گذشته کمیته ارتباطات فدرالی شامل مجموعه قوانین پایه‌ای برای شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های مخابراتی خواهد بود که در نهایت به نوآوری در عرصه ۵G کمک خواهد کرد.تاکنون تنها ورایزن و AT&T طرح‌های پایلوت خود در این حوزه را معرفی کرده‌اند.
بنیاد مذکور نیز به همراه شرکت‌های بخش خصوصی این حوزه متعهد به سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون دلاری در راستای طرح بلند مدت ۸۵ میلیون دلاری شده‌اند؛ طبق وعده آنها اولین پلت‌فرم آزمایشی از ابتدای سال مالی ۲۰۱۷ ساخته خواهد شد.
گفته شده که در مرحله بعدی سرمایه‌گذاری‌ها قرار است رقمی بالغ بر ۳۵۰ میلیون دلار ظرف هفت سال آینده برای آزمایشی کردن این پروژه در دنیای واقعی هزینه شود.
شرکت‌های ورایزن، اسپرینگ، سامسونگ، نوکیا، کوالکام، HTC، AT&T و T-Mobile در این طرح (نسل پنجم) مشارکت خواهند داشت.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz