مهندس خسروی مجری طرح خدمات زیربنایی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم (uso) شد

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه شورای فنی وزارت ضمن معرفی مهندس خسروی به عنوان مجری طرح خدمات زیربنایی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم (uso) و تشکر از دکتر عمیدیان؛ ایجاد و امکان استفاده از سرویس‌های پایه مخابراتی و فناوری اطلاعات و خدمات پستی در روستاها را ضروری خواند.
به گزارش فاوانیوز و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این جلسه وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر اهمیت موضوع عدالت در گفتمان دولت تدبیر و امید گفت: دولت برای رسیدن به عدالت اجتماعی و رفع شکاف دیجیتالی دسترسی به خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات و توسعه خدمات الکترونیک را برای روستاها و نواحی دور افتاده و محروم در اولویت خود قرارداد.
واعظی با اشاره به برخی دستاوردهای این حوزه دولت ادامه داد: هر چند در این مورد قدم‌های بزرگی برداشته شده است؛ اما باید برنامه‌ریزی لازم انجام شود تا خدمات متعدد و بیشتری به مناطق محروم ارایه شود.
وی تامین عدالت در همه حوزه‌ها و از جمله حوزه ارتباطی را از جمله وظایف دولت خواند و افزود: عدالت در دسترسی به اطلاعات و خدمات برای همه بخش‌های کشور و از جمله روستاییان ضروری است و باید شرایط و بستری فراهم شود تا مردم مناطق روستایی و محروم هم بتوانند با هزینه‌ای کم از خدمات شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک بهره ببرند.
واعظی افزود: در این زمینه می‌توان از توانمندی بالای مردم مناطق روستایی و محروم برای بهره‌گیری از فرصت‌های بی‌شمار خدمات الکترونیکی استفاده کرد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه شبکه ملی اطلاعات را بستر اصلی طیفی از دسترسی‌ها دانست و گفت: با شبکه ملی اطلاعات تنوعی از انواع خدمات و اطلاعات در زمینه دولت الکترونیک، کسب و کار الکترونیکی، آموزش الکترونیکی، انواع خدمات محتوایی سالم و فاخر، فرصت‌های کسب و کار و.. فراهم می‌شود.
واعظی دسترسی به همه این خدمات را برای مردم لازم دانست و افزود: تامین این امکانات و دسترسی  روستائیان و ساکنان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته به آن ضمن شکوفایی توانمندی‌های این قشر جامعه، زمینه‌ساز پیشرفت و رشد هدفمند این مناطق خواهد شد.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz