تحولات جدید آسیاتک برای کاربران ADSL

شرکت آسیاتک در نشست خبری با خبرنگاران به بررسی و معرفی تحولات اخیر سازمان فناوری اطلاعات در راستای بهبود وضعیت اینترنت کشور و همچنین شرح وضعیت فعلی این شرکت فعال در زمینه اینترنت کشور پرداخت.

به گزارش فاوانیوز، در نشست خبری آسیاتک محمدعلی یوسفی زاده، مدیرعامل در مورد فناوری‌های جدید و تحولات مهم اخیر در وزارت‌خانه فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: «شرایط وزارت ارتباطات، نهادهای تصمیم گیرنده و شرکت‌های بالادستی همچون زیرساخت بسیار تغییر پیدا کرده و سرعت پیشرفت در آنها بالا رفته است. وزیر ارتباطات با دقت کافی پروژه‌هایی تعریف کرده‌اند که به زودی خبرهایش را خواهید شنید اما مهم این است که جلسات ساختار یافته و منظمی برگزار می‌شود و این راهکارها برای کشور ما زیرساختی و کاربردی است. این برای ما انرژی و دلگرمی مضاعفی دارد.»

وی در ادامه در مورد تغییرات اخیر آسیاتک، افزود:«دو موضوع می‌تواند تحول در ارائه خدمات را برای ما فراهم آورد. یکی از این تغییرات اجازه عملیاتی سازه و ساختن شبکه‌ی FTTx از انواع مختلف FTTB یا FTTC است. اجازه‌ی شبکه‌‌سازی شبکه فیبر نوری یا FTTx را از معاون رگولاتوری گرفتیم و سرویس‌دهی به کاربران در شبکه فیبر نوری را به بعد از اتمام انحصار شرکت ایرانیان‌نت موکول می‌کنیم.»

او با بیان اینکه که نکته مهم کیفیت تضمین شده‌ برای مشترکان است که در تکالیف ما آمده، اضافه کرد:«برای این کار از ایرانیان متخصص حاضر در خارج نیز مشاوره گرفته شده و طرح‌ها و پروژه‌های اولیه‌ای برای این کار تعریف شده است. این طرح باعث خواهد شد که ارتباطات مشترکان در سراسر کشور از کیفیت یکسان برخوردار باشد. به عنوان مثال دیگر اینطور نخواهد بود که مشترکان البرز و قم ارتباطات ۲۰ میلی‌ثانیه‌ای داشته ولی مشترکان خوزستان و سیستان و بلوچستان ارتباطات ۱۰۰ میلی ثانیه‌ای داشته باشند.»

نشست-آسیاتک-با-خبرنگاران

وی افزود: «با اجرای این پروژه‌ها ازاین پس ارتباطات بین‌المللی ۱۲۰ میلی‌ثانیه‌ای را با همان کیفیت و سرعت به کاربر ارسال می‌شود و دیگر نیاز نیست به تهران بیاوریم و خودمان ۱۰۰ میلی‌ثانیه به آن اضافه می‌کند. نسل جدیدی از تعاملات و فعالیت‌هایی که از سال ۹۲ شروع شده، در حال شکل گیری است و امیدواریم که این روند تغییرات ادامه دار بوده و برای مشترکان و ذی‌نفعان منفعت داشته باشد.»

وی در انتها با بیان این نکته که سرورهای آپارات و فیلیمو در آسیاتک هاست شده‌اند، گفت: «با توجه به توافقاتی که فی ما بین آسیاتک و آپارات شده است کاربران این سامانه می‌توانند بدون کم شدن حجم مصرفی، به تماشای ویدئو و فیلم در این ۲ سامانه بپردازند. بدین ترتیب که بدون کم شدن حجم مصرفی، کاربران فیلیمیو می‌توانند فیلم تماشا کنند و در آپارات هزینه حجم مصرف شده به صورت نیم‌بها محاسبه می‌گردد.»

آسیاتک یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL در سطح کشور می‌باشد.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz