تفاهم‌نامه کاهش هزینه دسترسی به سایت‌های داخلی

سه اپراتور اینترنتی و سه سرویس دهنده خدمات اینترنتی، برای کاهش تعرفه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی تفاهم نامه امضاء کردند.
 
مراسم “امضای تفاهم‌نامه اپراتورهای اینترنتی جهت کاهش تعرفه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی” با حضور مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت و مدیران اپراتورهای اینترنتی و سرویس دهندگان برگزار شد.
 
با توجه به امضا این تفاهم شرکت هاى اینترنتى و موبایلى با ارتباطات مستقیم با مراکز تبادل اطلاعات کشورى، هزینه‌ها را کاهش خواهند دادکه این کاهش هزینه‌ها براى کاربر نهایی بیشتر در استفاده از تصاویر و فیلم‌ها خواهد بود.
 
گفتنی است این تفاهم نامه پیرو افتتاح پروژه مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات امضا شد، که این مرکز افزایش سرعت و کیفیت و همچنین شاهد هزینه خدمات اینترنتی، استفاده بهتر و از محتوا و خدمات داخلی، محلی سازی توزیع ترافیک و استفاده بهینه از منابع ارتباطی کشور به همراه ایجاد بستری مناسب و مطابق بااستانداردهای بین‌المللی برای شبکه‌های توزیع محتوایی داخلی را به ارمغان می‌آورد.
 
به گزارش فاوانیوز از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات دارای مزایایی همچون ایجاد زیرساخت لازم جهت پیاده‌سازی این شبکه و بومی‌سازی دسترسی به اطلاعات، جلوگیری از خروج سرمایه‌ها و گردش منابع در داخل کشور است.
محمدجواد آذری جهرمی ، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در توضیح جزئیات کاهش نرخ ترافیک ارتباطی داخلی گفت: امروز در فاز نخست ۶سرویس دهنده این طرح را اجرایی می کنند و پس از آن تمامی خدمات دهندگان ارتباطی از جمله اپراتورهای موبایل و مخابرات و بانکها و دانشگاهها نیز با فراهم کردم مقدمات فنی خود به این طرح می پیوندند.
وی افزود: به این ترتیب کاربران ایرانی برای استفاده از سرویس‌های داخلی و اتصال به سایت‌های داخلی نسبت به اتصال به وبسایت‌ها و سرویس‌های داخلی با حدود ۵٠ درصد کاهش هزینه روبه رو خواهند شد.
 
وی اظهار داشت: این طرح در راستای اتصال به شبکه ملی اطلاعات و دریافت خدمات و محتوا از طریق این شبکه داخلی اجرایی شده است تا کاربران هزینه انتقال پهنای باند بین الملل را برای ترافیک داخلی پرداخت نکنند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها در "تفاهم‌نامه کاهش هزینه دسترسی به سایت‌های داخلی"

آگاه سازی از
avatar

مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
حبیب
مهمان
حبیب
2 سال 2 ماه قبل

خبر خوبی بود! ای کاش ادامه پیدا کنه این روند.

جمشید
مهمان
جمشید
2 سال 2 ماه قبل

کار من هم مرتبط با ایناست

wpDiscuz