چشم طمع شرکت‌های کره‌ به بازار ۳۰ میلیارد دلاری ارتباطات ایران

در حالی که پیش بینی می‌شود ارزش بازار ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران در سال ۲۰۲۰ به حدود ۳۰ میلیارد دلار برسد شرکت‌های کره‌ای روز گذشته چندین موافقتنامه در این زمینه با همتایان ایرانی امضا کردند.
در جریان سفر تاریخی پارک گئون هی، رئیس جمهوری کره به تهران، ایران و کره روز دوشنبه توافق کردند همکاری‌ها در زمینه علم و فن آوری را توسعه دهند.
وزارت علوم، اطلاعات و فن آوری ارتباطات و برنامه‌ریزی برای آینده کره جنوبی اعلام کرد که یادداشت تفاهمی را با وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری ایران در زمینه «همکاری‌های مختلف تحقیقاتی» در علوم پایه و کابردی به امضا رسانده است.
دو طرف قصد دارند سال آینده برای رایزنی در خصوص جزئیات این همکاری کمیته مشترک علم و فن آوری تشکیل دهند.
این وزارتخانه همچنین یادداشت تفاهم قبلی خود با وزارت ارتباطات ایران را برای برقراری روابط نزدیک تر به روز رسانی خواهد کرد.
کره جنوبی در سال ۱۹۹۰ پیش از پیوستن به تحریم‌های غرب علیه برنامه هسته‌ای ایران، یادداشت تفاهمی را با این کشور امضا کرده بود.
چوی یانگ هی، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات کره گفت: «در بخش ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران قبل از تحریم‌های غرب شریک کلیدی ایران در منطقه محسوب می‌شد.»
وی افزود، این وزارتخانه به شکلی فعالانه تلاش خواهد کرد از سفر خانم پارک به عنوان فرصتی برای ورود فن آوری پیشرفته کره‌ای و شرکت‌های فعال در بخش فن آوری اطلاعات این کشور به ایران استفاده کند.
ارزش بازار ارتباطات و فن آوری اطلاعات ایران در سال ۲۰۱۴، ۱۷٫۹ میلیارد دلار بود و انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۲۰ به ۲۹٫۸ میلیارد دلار برسد.
انستیتوی تحقیقاتی الکترونیک و مخابرات کره نیز موافقتنامه جداگانه ای را با موسسه تم اینوست، یک شرکت ایرانی متخصص در زمینه فن آوری اطلاعات در زمینه همکاری های استراتژیک به امضا رسانده است.
موسسه تحقیقات بیو ساینس و بیوتکنولوژی کره نیز توافق کرده‌اند که پروژه های مشترکی را با دانشگاه تهران اجرا نمایند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz