واعظی: دولت الکترونیکی مبتنی بر اینترنت است

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی بر ارائه خدمات مورد نیاز دولت الکترونیک در یک پرتال با پشتوانه حقوقی، فنی و اجرایی تاکید کرد.
 
محمود واعظی درشبکه اجتماعی خود نوشت: مطالعه و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی یکی از اولویت‌های دولت یازدهم بود که هم اکنون از مرحله مقدماتی آن عبورکرده‌ایم.وی افزود: اکنون باید خدمات قابل ارائه در یک پرتال با پشتوانه حقوقی، فنی و اجرایی عرضه شود.
 
واعظی مفهوم دولت الکترونیک را به کارگیری اینترنت و شبکه جهانی وب برای ارائه اطلاعات و خدمات دولت به شهروندان از طریق کانال‌های مبتنی برفناوری اطلاعات عنوان کرد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: پورتال‌های اینترنتی در واقع پیشخوان‌های ارائه خدمات الکترونیکی دولت هستند که هم موجب کاهش هزینه‌های جمع‌آوری، نگهداری و بهنگام‌سازی اطلاعات شده و هم امکان ارزیابی و رصد خدمات، فرایندها و موفقیت‌ها را فراهم می‌سازند.
 
به گزارش فاوانیوز ایرنا وی بیان کرد: اکنون برای راه اندازی این پورتال، خدمات حوزه‌های مختلف نظیر، صنعت، اقتصاد، علوم و غیر و خدمات استخراج و پالایش‌های مقدماتی نیز انجام شده است.
 
پیش ازاین حسن روحانی رییس جمهوری در دیدار وزیر، مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که شانزدهم فروردین ماه انجام شد، فناوری ارتباطات و اطلاعات را از پایه‌های توسعه کشور دانسته و تاکید کرده بود که امروز برای تسریع در روند پیشرفت و توسعه کشور، نیازمند این فناوری هستیم.رییس‌ جمهوری همچنین با اشاره به ضرورت تلاش برای اجرای کامل دولت الکترونیک در کشور اظهارداشت: دولت الکترونیک یکی از راه‌های مبارزه با فساد در کشور است.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz