کامپیوترها چگونه بازیافت می‌شوند؟

استفاده از محصولات الکترونیکی در طول دو دهه گذشته به طرز شگفت‌انگیزی افزایش پیدا کرده و موجب ایجاد تحولات عظیمی در نحوه برقراری ارتباطات و انتقال اطلاعات در جهان پیرامون ما شده است. همین افزایش تولید محصولات الکترونیکی و به تبع آن افزایش کامپیوترهای از رده خارج و بی‌استفاده موجب شده سازمان‌های حفاظت از محیط زیست در سراسر جهان تمام تلاش خود را به انجام آموزش‌های مردمی برای بازیافت محصولات الکترونیکی به عموم مردم معطوف کنند.
 
در آمریکا هم‌اکنون خیلی از شرکت‌های سازنده کامپیوتر با احداث مراکزی ویژه، همچون موسسات بازیافتی به خرید محصولات الکترونیکی از رده خارج و کامپیوترهای بی‌استفاده از مردم اقدام می‌کنند. امروزه همچنین تعداد زیادی از کارخانه‌های بازیافت استاندارد نیز به‌وجود آمده‌اند که می‌توانند با استفاده از روش‌های امن و بی‌خطر محصولات الکترونیکی از رده خارج را بازیافت کرده و از آسیب رساندن آنها به محیط زیست جلوگیری کنند.
 
از آنجایی که این نوع از محصولات برای طبیعت به‌شدت مضر هستند و در طبیعت بازیافت نمی‌شوند، نباید همراه زباله‌های معمولی دور انداخته شوند. جالب است بدانید که محصولات الکترونیکی علاوه بر غیرقابل بازیافت بودنشان در طبیعت، به‌راحتی می‌توانند در ترکیبات شیمیایی با آب ترکیبات سمی تولید کرده و مسمومیت‌های خطرناک را وارد آب رودخانه‌های طبیعی کنند.
 
به گزارش فاوانیوز از عصر ارتباط در حال حاضر در بیشتر ایالت‌های آمریکا ریختن زباله‌های الکترونیکی در زباله‌دان عادی یا زمین‌های طبیعی جرم تلقی می‌شود و قانون‌گذار برای آن مجازات تعیین کرده است.
 
در ادامه چند سایت جهانی معتبر برای خرید محصولات الکترونیکی بی‌استفاده یا بازیافت آنها به شما معرفی می‌کنیم.
 
EcoSquid- این سایت روش‌های گوناگونی برای بازیافت محصولات الکترونیکی، فروش مجدد آنها و البته روش‌هایی برای چگونگی به‌روز کردن دوباره آنها به شما معرفی می‌کند.
 
My Green Electronics- این سایت توسط جامعه مصرف‌کنندگان محصولات الکترونیکی آمریکا ایجاد شده و به شما پیشنهادهایی را برای استفاده دوباره از کامپیوترتان داده و همچنین شما را راهنمایی می‌کند که چه محصولات الکترونیکی سبز (غیرمضر برای طبیعت) هستند تا از این پس از آنها خریداری کنید.
 
TechSoup- این سایت به کسانی که می‌خواهند کامپیوتر خود را دور بیندازند کمک می‌کند به جای دور انداختن آن، کامپیوترشان یا حداقل برخی قطعه‌های آن را به کسانی که دنبال خرید یک کامپیوتر دست دوم هستند بفروشند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه در "کامپیوترها چگونه بازیافت می‌شوند؟"

آگاه سازی از
avatar

مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | محبوب ترین
حسین
مهمان
2 سال 3 ماه قبل

کی تو کشور ما همچین امکانی فراهم می شه خدا داند

wpDiscuz