سیم کارت های واگذاری همراه اول به بیش از ۷۷ میلیون مشترک رسید

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت:تعداد سیم کارت های واگذار شده همراه اول با جذب هفت میلیون مشترک تازه در سال ۹۴، به ۷۷٫۹ میلیون سیم کارت رسید.
سیم کارت های واگذاری همراه اول به بیش از ۷۷ میلیون مشترک رسید
 
به گزارش فاوانیوز از ایرنا، وحید صدوقی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت افزود: اکنون همراه اول ۵۹ درصد از کل سهم بازار سیمکارت های فعال در کشور را در اختیار دارد.
وی ضمن یادآوری نامگذاری امسال توسط رهبر معظم انقلاب به نام « اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل » اظهار داشت : انتظار می رود در سال ۱۳۹۵ با پشتکار و خلاقیت همکاران همراه اول، بتوان سهمی در تحقق شعار امسال به دست آورد.
 
صدوقی گفت: برابر گزارش های ارائه شدهاز سوی حسابرس، سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۴، همه گزارش ها و اقدام ها بدون هیچ بند خاصی، مطلوب و مورد قبول قرار گرفته و این مسأله با توجه به درآمد حدود ۹۰ هزار میلیارد ریالی همراه اول در سال ۹۴ قابل توجه است.
 
ضریب نفوذ ۸۰٫۲ درصدی همراه اول
مدیرعامل همراه اول ضمن تشریح دستاوردهای توسعه بازار و سبد محصول های این شرکت در سال ۹۴ گفت: شروع فعالیت اپراتور اول تا سال ۹۴ در مجموع ۱۲۲ عنوان سرویس و در چهار سال گذشته با تدوین استراتژی همراه نوین، به تنهایی ۸۸ عنوان سرویس به مشترکان عرضه شده است که عزم جدی همراه اول را نشان می دهد.
 
وی عدد ۵۹ درصد سهم بازار را مربوط به فروش آنلاین(VLR ) دانست و گفت : براساس آماری که از ثبت نام یارانه ها بدست آمد، حدود ۸۲ درصد ثبت نام کنندگان، همراه اول را به عنوان شماره اصلی خود به آن سازمان معرفی کرده اند.
 
صدوقی افزود: اکنون ضریب نفوذ همراه اول حدود ۸۰٫۲ درصد است. همچنین همراه اول با ۲۷۰ اپراتور در ۱۱۲ کشور دنیا قرارداد جابجایی اپراتور یا رومینگ بین الملل دارد.
وی اضافه کرد: اکنون همراه اول از ۱۲ روش، به مشترکان خدمت رسانی می کند که در این بین ۶ کانال به صورت غیرحضوری است و در واقع، این مسأله نشان دهنده دقت همکاران در ارائه سریعترین و کم هزینه ترین راه ها جهت خدمت رسانی به مشترکان است.
 
۲۰ هزار سایت باند پهن تا پایان سال
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: اکنون همراه اول دارای پوشش ۱۰۰ درصدی در شهرهای کشور، ۱۰۰ درصد در جزایر مسکونی و ۸۶٫۹ درصدی در سطح روستاهای کشور است.
 
صدوقی افزود: امروز بیش از ۲۸ هزار کیلومتر از جاده های اصلی، بیش از ۶٫۷ هزار کیلومتر از جاده های ریلی، بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از جاده های فرعی(بین فرمانداری) و در مجموع بیش از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند که این مقدار حدود سه برابر پوشش جاده ای دیگر اپراتورهای تلفن همراه کشور است.
 
مدیرعامل ارتباطات سیارخاطرنشان کرد: همراه اول تا پایان سال ۹۴،توانست در ۴۷۰ شهر یعنی در حدود هفت هزار و ۲۱۷ سایت موبایل باند پهن نسل سه و چهار(۳G و ۴G) راه اندازی کند.
 
وی افزود: اکنون این اپراتوربا نوسازی انجام شده در شبکه همراه اول در سال های گذشته، در بخش Core و سرویس، جوانترین شبکه موبایل کشور را دارد و اظهار امیدواری کرد ،تا پایان امسال با نوسازی بخش رادیویی، جوانترین شبکه تلفن همراه کشور به فعالیت خود ادامه دهد.
 
وی تأکید کرد: پیش بینی شده در سال آینده با سرمایه گذاری بر روی راه اندازی پایگاه های تلفن همراه باند پهن، حدود ۲۰ هزار پایگاه راه اندازی شود.
 
رشد ۱۴۴ برابری ترافیک دیتا در اسفند ۹۴
صدوقی گفت : مقایسه آمارهای مربوط به ترافیک دیتا در شبکه همراه اول نشان می دهد که در اسفند ۹۴، نسبت به ابتدای سال ۹۲، رشد ۱۴۴ برابری ترافیک دیتا داشتیم.
وی اضافه کرد : سال ۹۲ با ۸۷ ترابایت ترافیک در شبکه داشتیم ، در حالی که اکنون ۱۲ هزار و ۵۶۹ ترابایت ترافیک داریم.
 
رشد ۰٫۵ درصدی EPS 
مدیرعامل همراه اول، درآمد سال گذشته را ۹۷ هزار و ۴۰ میلیارد ریال حاصل از سرمایه گذاری های تلفیقی گروه ذکر کرد و گفت: سود خالص تلفیقی همراه اول در سال گذشته، ۲۵ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال بود که نسبت به سال گذشته، رشد داشت و EPS همراه اول نیز نسبت به سال قبل ۰٫۵ رشد یافت و به ۶ هزار و ۳۴۳ ریال رسید.
 
صدوقی تصریح کرد: مقایسه آمارها نشان می دهد که نرخ بازدهی سهام همراه اول در سال گذشته ۴۱ درصد بود، در حالیکه سال ۹۴ نرخ بازدهی سهام برای کل سازمان بورس اوراق بهادار، ۲۸ درصد بود.
وی تصریح کرد: آمارهای مربوط به DPS نیز نشان می دهد که همراه اول در پایان سال ۹۳ در مقایسه با سال ۱۳۸۸، رشد ۱۲۸ درصدی داشت.
 
وی در ادامه با اشاره به پرداخت مبالغ پرداختی به دولت طی سال های گذشته اظهار داشت: همراه اول در سال ۱۳۹۴ بیش از ۵۱۶۵ میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده است که نسبت به سال ۸۸ (سال واگذاری به بخش خصوصی) رشد ۴۷۴ درصدی را نشان می دهد.
 
  • رتبه ۱۵ شفافیت و اطلاع رسانی در بورس
مدیرعامل همراه اول با اشاره به رتبه همراه اول در بورس از نظر شفافیت، اظهار داشت: همراه اول توانست از نظر «شفافیت اطلاع رسانی» در سال ۹۴ ، با کسب ۹۸ امتیاز در میان ۲۹۸ شرکت بورسی، رتبه ۱۵را کسب کند.
 
  • جایگاه نخست همراه اول در خاورمیانه
صدوقی ضمن برشمردن دستاوردها و افتخارهای همراه اول در سال ۹۴ به جایگاه این اپراتور در صنعت تلفن همراه اشاره کرد و گفت: همراه اول از نظر تعداد مشترک در کشور و خاورمیانه اول، در آسیای جنوبی(در بین ۱۵۸ اپراتور) هفتم و در دنیا(در بین ۱۰۰۳ اپراتور) ۲۴ است.
 
وی گفت: طبق رتبه بندی ۱۰۰ شرکت برتر کشور (IMI-100) که در سال ۹۴ توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام گرفته است، همراه اول تنها اپراتور تلفن همراه کشور در میان ۱۰ شرکت برتر از نظر ارزش بازار(رتبه ۲)، بیشترین سودآوری(رتبه ۵) و ارزش افزوده اقتصادی(رتبه ۱۰) بوده است.
 
صدوقی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ همراه اول موفق به کسب ۲۳ عنوان و افتخار از جمله «رتبه نخست اپراتوری درجشنواره فاوا برای دومین سال پیاپی »، «دریافت گواهینامه ملی حمایت ازحقوق مصرف کنندگان»، «دریافت تندیس دیموند از هشتمین کنفرانس مدیریت نظام توزیع و پخش کشور»، «دریافت تندیس زرین سرآمدی روابط عمومی»، «دریافت نشان ویژه روابط عمومی آنلاین ایران» و … شده است.
 
مدیرعامل همراه اول ضمن اشاره به چشم انداز این شرکت در سال های آتی، اظهار داشت: برای تداوم برنامه تبدیل همراه اول به محبوبترین شرکت ایرانی در سال آتی، ۱۶ اولویت و ۱۸۳ پروژه تعریف شده که با انجام آن ها گام های موثرتری در این زمینه بر خواهیم داشت.
 
وی افزود: در امتداد این برنامه، هم اکنون برنامه ای ۵ ساله با همکاری یک شرکت خارجی در حال تدوین است، که امید است با نهایی کردن آن بتوانیم گام های خود را موثرتر و محکم تر کنیم.
 
ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول صبح روز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه با حضور بیش از ۹۲٫۷ درصد سهامداران در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
 
درجلسه مجمع عمومی عادی سالانه همراه اول برای تعیین اعضای حقوقی هیأت مدیره، سود تقسیمی، روزنامه های کثیرالانتشار چاپ آگهی، پاداش و حق جلسه هیأت مدیره تصمیم گیری شد.
 
پس از نظر خواهی از سهامداران حاضردر جلسه مزبور و سخنان تعدادی از اعضای هیأت رئیسه، با توزیع ۹۵ درصد سود محقق شده موافقت، و برای هر سهم ۶ هزار و ۲۵ ریال سود در نظر گرفته و مقرر شد، سود سهامداران حقیقی و حقوقی از ۱۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه واریز شود.
 
همچنین انتخاب اعضای حقوقی هیأت مدیره و میزان پاداش و حق جلسه آنها، و نیز روزنامه برای چاپ آگهی های مجمع، همانند سال های گذشته تصویب شد.
 
مقرر شد که اعضای حقوقی هیأت مدیره، نماینده حقیقی خود را در مهلت ۱۵ روزه برای تصدی پست هیأت مدیره معرفی کنند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz