افتتاح مرکز تخصصی آپای دانشگاه محقق اردبیلی

با تلاش و همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران، شانزدهمین مرکز تخصصی آپا در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و روسای دانشگاه‌های استان اردبیل افتتاح شد.
 
به گزارش فاوانیوز، مرکز تخصصی آپا دانشگاه محقق اردبیلی با ماموریت افزایش سطح امنیت فضای سایبری استان اردبیل و کاهش تاثیر مخرب رخدادهای رایانه‎ای از طریق مدیریت و پاسخگویی به رخدادها، آگاهی از ضرورت امنیت اطلاعات و توسعه دانش آن و انجام اقدامات پیشگیرانه راه‌اندازی شد.
 
مدیریت پاسخگویی مناسب به رخدادهای سایبری، اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش تعداد و شدت رخدادهای امنیتی رایانه‌ای، تشویق و تقویت سطح دانش کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان در مقابله با حوادث رایانه‌ای از مهمترین ماموریت‌های این مرکز است.
 
در ادامه این مراسم گواهینامه راه اندازی مرکز آپای دانشگاه محقق اردبیلی به استناد اقدام چهارم از راهبرد دوم سند افتا و نظام ملی مقابله با حوادث رایانه‌ای، همچنین نظر به اهمیت و ضرورت راه اندازی و گسترش مراکز همکار در زمینه تشخیص، تحلیل، هماهنگی ملی پاسخ به حوادث امنیتی رایانه‌ای و با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده در دانشگاه محقق اردبیلی به رئیس این دانشگاه اعطا شد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz