کاهش ۲۰ درصدی قیمت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های خارجی

 
معاون شرکت مخابرات ایران از کاهش ۲۰ درصدی قیمت خرید تجهیزات مخابراتی از شرکت‌های خارجی به دلیل رفع تحریم‌ها و حذف واسطه‌ها در خرید این تجهیزات، خبر داد.
 
به گزارش فاوانیوز و به نقل از مهر، داوود زارعیان با بیان اینکه تامین تجهیزات برای شبکه مخابراتی کشور در زمان تحریم‌ها به دلیل عدم همکاری شرکت‌های خارجی، با واسطه صورت می‌گرفت، اظهار داشت: با رفع تحریم‌ها و در شرایط کنونی، شرکت‌های خارجی برای تامین تجهیزات، به صورت مستقیم اعلام آمادگی کرده‌اند که این موضوع کاهش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت تجهیزات مخابراتی را به همراه داشته است.
 
وی با اشاره به اعلام آمادگی وندورهای اروپایی و چینی برای حضور در بازار مخابرات ایران و پیمانکاری شبکه مخابراتی کشور، ادامه داد: هم‌اکنون شرایط رقابتی برای شرکت‌های خارجی به وجود آمده است و شرکت‌های اروپایی مانند زیمنس و اریکسون و شرکت‌های چینی مانند ZTE و هوآوی برای فعالیت در شبکه مخابراتی کشور با یکدیگر در حال رقابت هستند.
 
معاون شرکت مخابرات ایران گفت: علاوه بر اعلام آمادگی شرکت‌ها برای حضور مناقصه‌های شبکه مخابراتی کشور، شرکت‌های خارجی آمادگی خود را برای ارائه فاینانس نیز به ما اعلام کرده اند که با ارائه تسهیلات، امکان تامین تجهیزات فراهم می‌شود و هزینه‌های آن به صورت میان مدت از سوی مخابرات، پرداخت خواهد شد.
 
زارعیان ادامه داد: هم‌اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های خارجی برای واگذاری تامین تجهیزات و پشتیبانی شبکه مخابرات کشور هستیم که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz