وزیر ارتباطات و فناوری: تلگرام پاکسازی می‌شود

به گزارش فاوانیوز و به نقل از عصر هامون، محمود واعظی گفت: مسئولان تلگرام در خصوص فعالیت برخی کانال‌های مغایر با قوانین جمهوری اسلامی، اعلام کرده‌اند هر کانالی را که از سوی وزارت ارتباطات ایران اعلام شود، مسدود می‌کنند.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  در خصوص کانال های غیر اخلاقی تلگرام اظهار داشت: در گفت و گوهایی که با مسئولان شرکت تلگرام درخصوص فعالیت برخی کانال‌های تلگرامی مغایر با قوانین در ایران شده، اعلام کرده‌اند هر کانالی را که از سوی وزارت ارتباطات ایران اعلام شود، مسدود می‌کنند.
وی ادامه داد: در سفر قبلی به سیستان و بلوچستان در بررسی های صورت گرفته تصمیم گرفتیم به دلیل اینکه این استان دارای روستاهای زیاد و پراکنده ای است اولویت افتتاح زیر ساخت و خدمات رسانی را به روستاهای این استان بدهیم.
وی بیان کرد: امروز همزمان با روستای حاجی آباد در زاهدان هزار و ۳۶۱ روستا در استان از اینترنت پر سرعت بهره مند شدند.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۷۰۰ روستای دیگر نیز به اینترنت پر سرعت مجهز می‌شوند.
وی هدف از این خدمات رسانی را ایجاد کسب و کار و عدم مهاجرت روستائیان خواند و گفت: سیاست دولت یازدهم دسترسی آزاد همه ملت ایران و اقشار به اطلاعات است.
 
واعظی با بیان اینکه طی هشت ماه گذشته اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان هزینه صرف کرده ایم، تصریح کرد: قطعا در شرایط پسابرجام پیشرفت بیشتری در زمینه فناوری در کشور خواهیم داشت.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پسابرجام فضای بین المللی را به روی فارغ التحصیلان و جوانان مستعد این حوزه باز می کند.
 
وی در خصوص راه اندازی نسل چهارم تلفن همراه در استان گفت: تا کنون ۹ شهرستان به نسل چهارم تلفن همراه دسترسی دارند که به زودی سایر شهرهای استان نیز از این طرح بهره مند می شوند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz