بومی سازی فناوری های ارتباطی- اطلاعاتی در دوران پساتحریم ضروری است

به گزارش فاوانیوز و به نقل از ایرنا، معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران، در دوران پساتحریم، توجه به بومی سازی فناوری های ارتباطی- اطلاعاتی و انتقال دانش فنی برای آموزش نیروهای داخلی را ضروری دانست.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‌مهندس انصاری با تاکید بر توجه جدی به آموزش نیروهای داخلی گفت: باید انتقال دانش فنی در رفت و آمدهایی که به عقد قراردادهای تجاری منجر می شود، از شرط های اصلی باشد. وی افزود: باید به بومی سازی محصول ها و فرایندها در دورانی که شرکت های مختلف وارد ایران می شوند، جدی تر توجه شود.
 
مهندس انصاری گفت: افزون بر زمینه سازی برای ورود فناوری های تازه، باید به سوی داخلی سازی آنها رفت تا کشور در آینده از واردات آنها بی نیاز شود.
 
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: سال های تحریم فرصتی برای نیروهای متخصص کشور در بومی سازی برخی فناوری ها فراهم آورد، اما یک سری محدودیت ها، محرومیت ها و مشکل هایی برای صنعت آی.تی و فناوری های مرتبط به همراه داشت که رفع آنها زمینه حضور شرکت های بین المللی در شکل های مختلف را فراهم می کند و به توسعه چند برای فناوری اطلاعات و ارتباطات می انجامد.
 
به گفته وی، استفاده از این فرصت باید به گونه ای باشد که به تهدید تبدیل نشود و همچنان بومی سازی محصول ها و خدمات در دستور کار باشد.
 
معاون توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران پیشنهاد کرد سهم قابل توجهی از بازار داخلی و بازار های منطقه به تولید داخلی تخصیص یابد تا اتکای کشور فقط به تولید شرکت های غیرایرانی نباشد.
 
پیش از این وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرده بود «برای تحقق اقتصاد مقاومتی، باید در سایه حمایت و سرمایه گذاری دولت به فکر بومی سازی دانش به دست فرزندان ایرانی بود تا در بستر شرکت ها و موسسه های دانش بنیان بخوبی محقق شود».
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz