اتصال ۲۵هزار روستای کشور به اینترنت طی هشت ماه آینده

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور گفت: ۲۵هزار روستای کشور طی هشت ماه آینده به اینترنت متصل می شوند.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: ساخت ماهواره ملی به کمک یکی از شرکت های خارجی سازنده در دستور کار ماست و مذاکرات ساخت ماهواره را با چند شرکت مشاوره ای و سازنده شروع کرده ایم و امیدوار هستیم که زودتر به عقد قرارداد برسیم. بعد از برجام رویکردها کاملا تغییر کرده و در آینده قطعات در این زمینه توفیقاتی را خواهیم داشت.
وی اظهارکرد: پهنای باند اینترنت داخلی ابتدای دولت تدبیر و امید ۶۲۰ گیگابیت بر ثانیه بوده امروز به ۲۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است. طرحی داریم که این میزان را تا یک ماه دیگر به ۴۰۰۰گیگابیت بر ثانیه افزایش خواهیم داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور خاطرنشان کرد: بنا داریم که این روند توسعه ای ادامه پیدا کند چرا که شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیک بدون پهنای باند داخل اجرای آن امکان پذیر نیست.
واعظی تصریح کرد: شبکه اجتماعی تا زمانی که سالم کار کنند و صفحات غیر اخلاقی نداشته باشند از نظر ما می توانند به کار خود ادامه دهند اما اگر این شبکه ها بخواهند که مقررات ما را زیر پا بگذارند ابتدا تذکر می دهیم و بعد در صورت رعایت نکردن تذکر هر چیزی که قوانین می گویند و یا اینکه مراجع زیربط تصمیم گیری کنند، شرایط فعالیت متفاوت است.
وی ادامه داد: سیاست دولت اینست که تمام جاده های اصلی کشور ۱۰۰درصد پوشش تلفن همراه داشته باشند که هم اکمنون ۹۸درصد است و سازمان تنظیم مقررات در حال بررسی است و به نوبت خلاء را شناسایی ومی کند و به اپراتورها تذکر می دهد که موظف هستند پوشش دهند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عنوان کرد: ۸۰۰۰روستای کشور از اینترنت برخوردار هستند و مناقصه ای را برگزار کرده ایم که ۲۵هزار روستا کار اینترنت آنها انجام شده و امیدواریم تا هشت ماه آینده به اینترنت متصل شوند.
واعظی اضافه کرد: دکل های مخابراتی برای سلامتی مردم مشکل و ضرری ندارند اما آن چیزی که بحث آن یک بار مطرح شد امواجی که در برای ماهواره ها و کانال های تلویزیونی فرستاده می شد، این موضوع را بررسی کرده ایم و جلساتی را با وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی، سازمان محیط زیست، وزارت صنایع و بخشهای مختلف داریم. نظر مقام معظم رهبری و رییس جمهور این است که اگر این کمیته به جمع بندی برسد که این تشعشعات برای سلامتی مردم مضر است، ترددی نیست که باید قطع و جمع شوند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz