رشد ۱۰۰۰ درصدی مصرف دیتا

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار از رشد ۱۰۰۰ درصدی مصرف دیتا طی یکسال گذشته خبر داده و در عین حال از عدم همکاری شهرداری در نصب سایت گلایه کرد.
به گزارش ایسنا، وحید صدوقی در مراسم بیست‌ویکمین سالگرد ورود موبایل به ایران به ارائه‌ی توضیحاتی درباره خدمات اپراتور اول پرداخت و عنوان کرد:طی یکسال گذشته موفق به نصب ۴۲۰۰ سایت ۳G در کشور شده‌ایم.
وی متذکر شد: طی سال‌های گذشته شبکه‌های اجتماعی رشد بسیار خوبی داشته‌اند و در بازار نیز حضور فعالی دارند از سوی دیگر بحث ورود اپراتورهای مجازی (MVNO) مطرح شده و قرار برآن است که حداقل شش اپراتور مجازی در کشور به فعالیت بپردازند.حال تمام این موارد در کنار یکدیگر فضای رقابتی را تشدید می‌کند و ما نیز تلاش داریم از این رقابت جا نمانده و سهم خود را در بازار محفوظ نگاه داریم.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ادامه داد: اکنون پس از یک دوره شش ساله مدتی است انحصار ارائه‌ی خدمات نسل سه برداشته شده، اما به هرحال برای ارائه‌ی این خدمات و تامین تجهیزات گاه تحریم‌ها مشکلاتی را ایجاد می‌کند که به هر شکل ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا توسعه و نوسازی لازم صورت گرفته و در حفظ کیفیت و ارائه‌ی خدمات نیز خللی وارد نشود.
صدوقی همچنین عنوان کرد: طی سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۴ ما در کشور تنها ۶۵۰۰ سایت نصب کرده بودیم، اما اکنون طی کمتر از یکسال ۴۲۰۰ سایت ۳G در شهرهای مختلف کشور نصب شده است.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در ادامه متذکر شد: طی یکسال گذشته ترافیک دیتای ما به شدت در حال رشد بوده و در کمتر از یکسال حجم ترافیک شبکه ما ۱۰ برابر شده است. به عبارت دیگر مصرف دیتای مشترکان همراه اول طی یکسال گذشته رشدی ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کرده است.
وی با بیان این‌که در حال حاضر در لحظه هفت میلیون نفر از سرویس‌های همراه اول استفاده می‌کنند، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۵۲ شهر کشور تحت پوشش ۳G قرار گرفته و برای اینکه در سایر شهرها اجحافی در حق مشترکان صورت نگیرد بسته های متنوعی در حوزه دیتا تعریف و طراحی شده است.
صدوقی در خصوص تعداد سیم‌کارت‌های ارائه شده همراه اول نیز اظهار کرد: طبق آخرین آمار ۷۳ میلیون سیم‌کارت همراه اول به فروش رسیده که از این میان ۶۵ میلیون سیم‌کارت ثبت شده‌اند. براین اساس ضریب نفوذ ما به ۸۱ درصد رسیده و در بازار سهمی ۶۰ درصدی به خود اختصاص داده‌ایم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار در ادامه‌ی صحبت‌های خود در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص وضعیت جمع‌آوری برخی سایت‌های همراه اول و مشکلات ایجاد شده توضیح داد: متاسفانه شهرداری در این زمینه عملکرد خوبی نداشته و با وجود این‌که استفاده از شبکه حق تمام مردم است، طی سه سال گذشته به ۸۰ سایت مجوز نصب داده و از سوی دیگر ۵۰ سایت ما را جمع‌آوری کرده است. اکنون همچنان مشکل ما در این زمینه پابرجاست و وضعیت مناسب نیست . از سوی دیگر اگر سیگنال‌ها ضعیف باشد به مراتب ضرر بیشتری برای مشترکان وجود خواهد داشت.
وی همچنین از ورود نهاد‌های مختلفی مانند سازمان تنظیم مقررات و شورای امنیت ملی و غیره به این بحث یاد کرد و افزود: با این وجود همچنان شهرداری پاسخگو نیست و اکنون بیشترین تقاضا و شکایت‌های همراه اول مربوط به نقاط تحت پوششی است که سایت‌های آنها جمع‌آوری شده است.
صدوقی در پایان صحبت‌های خود در خصوص همکاری همراه اول و تالیا نیز اظهار کرد: به هرحال شرکت تالیا از پیمانکاران تالیا است که قرار است ما با یکدیگر همکاری‌هایی داشته باشیم براین اساس حدود یکسال است که مذاکرات‌ مختلفی در این زمینه در حال انجام است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz