روستاهای البرز تا پایان سال ۹۵ از اینترنت برخوردار می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر ۱۴۴ روستای البرز از اینترنت برخوردار هستند که با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال ۹۵ همه روستاها از این امکانات بهره مند می شوند.
به گزارش فاوا نیوز به نقل از ایسنا  محمود واعظی امروز(۲۷خرداد) در نشستی صمیمانه با نماینده ولی فقیه در استان البرز، طی سخنانی اظهار کرد: البرز از لحاظ جغرافیایی و اجتماعی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که این مهم ضرورت توجه بیش از پیش دولت را به این استان دوچندان می‌کند.
وی در ادامه از اقدامات وزارت فناوری و اطلاعات در استان البرز سخن به میان آورد و گفت: طی سال‌های اخیر فیبر نوری بین استانی در البرز فعال شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر اپراتور چهارم استان البرز را در اولویت خود قرار داده و طی توافقاتی که با شهرداری انجام داده به زودی منازل مسکونی و دانشگاه‌هارا تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
واعظی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت گسترش خط تلفن ثابت در البرز تاکید کرد و گفت: با توجه به افزایش روز افزون جمعیت البرز برنامه ریزی برای برخورداری از این امکان دوچندان می‌شود.
وی همچنین به توسعه منطقه ویژه پیام اشاره کرد و افزود: توسعه فرودگاه پیام در کنار منطقه ویژه می‌تواند کسب و کار و اشتغالزایی را برای استان به ارمغان بیاورد لذا در نظر داریم که با اعطای سوبسید به هواپیماهای باربری این مهم را هرچه زودتر محقق کنیم.
وی در ادامه از ایجاد شهرک ITC در منطقه ویژه پیام سخن به میان آورد و گفت: استان البرز از نیروی متخصص و امکانات ویژه‌ای برخوردار است که بهره مندی از این پتانسیل‌ها می‌تواند روند ساخت شهرک ITC را در این استان هموارتر سازد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz