تولید کارت هوشمند ملی چند منظوره با همکاری فاران و سافران

شرکت فاران به همراه شریک فرانسوی خود Safran برای تأمین کارت‌های هوشمند ملی برای سازمان ثبت احوال اعلام آمادگی کرد.
جواد نخجوانی، قائم‌مقام شرکت فاران با اعلام این خبر گفت: این شرکت آمادگی دارد کارت‌های هوشمند ملی با ظرفیت ۱۶۸ کیلوبایت را برای سازمان ثبت‌احوال تأمین کند و این کارت‌ها قابلیت گنجاندن اطلاعات مرتبط با پرونده سلامت الکترونیکی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و سایر کارت‌های صادره از دستگاه‌های دولتی را دارد.
وی اظهار داشت: بر اساس تجربه و فعالیت شرکت Safran در بسیاری از کشورهای دنیا، آمادگی تأمین کارت‌های چندمنظوره وجود دارد و بخش نگهداری اطلاعات آن در وزارت ارتباطات باید تصمیم‌گیری شود.
نخجوانی افزود: با تصویب قانونی در مجلس به‌منظور اینکه ثبت اثرانگشت دیگر حریم خصوصی محسوب نمی‌شود، امکان ذخیره ۱۳ اثرانگشت در این کارت‌ها وجود دارد.
وی همچنین از امضای قراردادی با دانشگاه شریف به منظور تأمین و توسعه خدمات دولت همراه خبر داد و گفت: با هدف ارائه راهکارهای نوین برای استقرار و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی و دولت همراه با همکاری اپراتورهای تلفن همراه و دانشگاه‌های برتر ایران در تلاش هستیم تا ضمن پیاده‌سازی دولت همراه جدیدترین و نوین‌ترین راهکارهای امنیتی فیزیکی و هوشمند، شناسایی و تشخیص هویت و همچنین مستندات و هویت الکترونیکی را با تمرکز بر آینده دیجیتال به سازمان‌ها ارائه دهیم.
نخجوانی افزود: مرکز تحقیق و توسعه دولت همراه در دانشگاه شریف و استقرار و پیاده‌سازی سیستم‌های دولت همراه با همکاری این دانشگاه به زودی فراهم خواهد شد و ضمن مذاکرات انجام شده با شرکت رایتل، تفاهم‌نامه همکاری میان دو مجموعه امضا و درحال نهایی‌سازی موارد مربوط به طرح‌های فنی و مهندسی و زیرساخت‌های موردنیاز است.
وی همچنین به برگزاری دوره‌های آموزشی با رایتل در خصوص NFC خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تعامل با این اپراتور و همچنین دیگر اپراتورها امکان توسعه و ارائه خدمات مرتبط با بیمه و سلامت روی سیم‌کارت‌های اپراتورهای تلفن همراه فراهم شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz