تلفن ثابت در کل کشور زیان‌ده است

مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران گفت: دنیا به سمت همگرایی ثابت، همراه و دیتا پیش می رود، بنابراین روند توسعه تلفن ثابت باید شتاب بیشتری داشته باشد که مستلزم افزایش تعرفه ها و رفع مشکل درآمدی مخابرات در حوزه تلفن ثابت است.

به گزارش فاوانیوز علیرضا صیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به زیان‌ده بودن تلفن ثابت در ایران، آیا امکان واگذاری به روز تلفن به مشتریان وجود دارد، اظهار داشت: طرح تجاری تلفن ثابت در کل کشور و به خصوص در تهران زیان‌ده است؛ اما با توجه به رسالت شرکت مخابرات برای خدمات‌دهی به مردم این حوزه نیز توسعه یافته است و توانسته ایم در سال گذشته تعهدات مخابرات استان تهران در حوزه تلفن ثابت را به روز کنیم.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران افزود: اگر فکری برای پوشش هزینه های دایری و نگهداری تلفن ثابت و میزان درآمد حاصله از این حوزه شود، با توجه به پتانسیل موجود در شرکت مخابرات استان تهران، امکان توسعه و ارتقای کیفیت سرویس‌های تلفن ثابت وجود دارد.
وی توضیح داد: در حال حاضر هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت برای مخابرات حدود ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است در حالی که درآمد ماهانه آن تنها ۹هزار تومان است؛ همچنین هزینه نگهداری یک خط تلفن همگانی ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان و درآمد ماهانه حاصله حدود ۲۲ هزار تومان است.
صیدی گفت: درحال حاضر، دنیا به سمت همگرایی ثابت، همراه و دیتا پیش می رود بنابراین روند توسعه در تلفن ثابت باید شتاب بیشتری داشته باشد که این امر مستلزم افزایش تعرفه ها و رفع مشکل درآمدی مخابرات در حوزه تلفن ثابت است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz