سالم‌سازی محتوا برای مشترکان همراه اول توسط سازمان تبلیغات

تفاهم نامه همکاری میان سازمان تبلیغات اسلامی و اپراتور همراه اول با هدف کنترل و سالم سازی محتوا برای مشترکان این اپراتور تلفن همراه منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری میان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی و وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول در زمینه ممیزی و پالایش محتوا برای کاربران همراه اول به امضا رسید.
دکتر محمدرضا اسماعیلی – مدیرکل امور مجامع و مؤسسات وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: مدتی است که سازمان تبلیغات اسلامی و همراه اول همکاری‌های محتوایی را با هم آغاز کرده‌اند و این همکاری به این دلیل آغاز شد که همراه اول فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه سخت افزار دارد اما در کنار این سخت افزار بخش عمده، موضوع محتوا است و تولید محتوا برای کاربران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، همچنین ماهیت شرکت‌هایی مانند همراه اول تخصصی و فنی است لذا مدتی است که سازمان با همراه اول در زمینه تولید و پالایش محتوا همکاری می‌کند و محتوایی که سازمان تولید می‌کند در کنار خدماتی که همراه اول ارائه می دهد در خدمت کاربران قرار می گیرد.
وی افزود: اخیرا مسئله‌ای که مطرح شد، بحث سالم‌سازی محتوا برای کاربران همراه اول بود یعنی محتوایی که به مخاطبین ارائه می‌شود به طریقی پالایش، کنترل و سالم‌سازی شود، سازمان تبلیغات اسلامی هم در این میان به‌عنوان یک نهاد فرهنگی و محتوایی در زمینه تولید، ارائه و کنترل محتوا ظرفیت و توانمندی‌های گسترده‌ای دارد. علاوه بر آن سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک دستگاه حاکمیتی حضور پر قدرتی در تولید محتوا در فضای مجازی دارد؛ همچنین سازمان تبلیغات اسلامی، عضو عالی شورای فضای مجازی و عضو عالی کمسیون عالی محتوا است، بنابراین احساس شد تا سازمان تبلیغات اسلامی با همراه اول همکاری داشته باشد.
اسماعیلی ادامه داد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی خاموشی در زمینه ممیزی و پالایش محتوا توسط سازمان تبلیغات اسلامی برای مشترکان همراه اول به امضا رسید.
مدیرکل امور مجامع و مؤسسات وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه در گذشته همراه اول نظارت‌هایی برتولید محتوا داشت اما اکنون تولید محتوا برای کاربران همراه اول به صورت سازمان یافته و تخصصی‌تر توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام می‌شود، تصریح کرد: ظرف مدت کوتاهی در سازمان تبلیغات اسلامی کارگروه تشکیل می‌دهیم و سریعتر جزییات و عملیات پالایش، کنترل و سالم سازی محتوای کاربران همراه اول را در آن کارگروه مشخص می‌کنیم.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz