با اطلاعات دقیق شفاف‌سازی کنید

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواستار تقویت جایگاه حاکمیتی ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها و تعامل مناسب با دستگاه‌های نظارتی و استانداریها شد و گفت: با ارایه اطلاعات دقیق و تعامل مناسب با دستگاه های نظارتی استان شفاف سازی کنید.
علی اصغرعمیدیان در جمع مدیران ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها با اشاره به این که این ادارات کل نماینده حاکمیت در استان و پاسخگوی نهادهای حاکمیتی هستند افزود: تمام دستگاه‌ها باید اطلاعات به روز عملکردها را در اختیار ادارت کل قرار دهند.
او با ابراز خرسندی از نقش پررنگ ادارات کل، انتقال این ادارات را از حوزه پشتیبانی به حوزه مجلس نمایانگر جایگاه این ادارات در وزارت ارتباطات دانست و گفت: پاسخگویی به نمایندگان و انعکاس سیاستها و برنامه های وزارت به آنها از اهم وظایف این ادارات است.
در ادامه براری – معاون مجلس و امور دولت وزارت ارتباطات – نیز در سخنانی با اشاره به اقدامات ارزشمندی که در مورد توسعه زیرساخت استانها انجام شده است، گفت: مهمترین برنامه ما در استانها توسعه خدمات الکترونیکی، توسعه اشتغال و بهبود و کسب و کار است و انتظار داریم با توجه به برنامه وزارت در خصوص ایجاد شغل در سال جاری استانها برنامه های خود را در زمینه توسعه این شاخص ها ارایه دهند.
براری با بیان این که تا کنون ۲۹ سفر استانی انجام شده که بیشترین حجم سفر در بین وزارتخانه ها را شامل می شود، گفت: این حجم از سفر استانی عزم وزارتخانه در افزایش جایگاه ادارات استانی را نشان می دهد.
وی در عین حال از افزایش تعاملات استانداران با وزارت خبر داد و اظهار کرد: طبق برنامه در نظر داریم تا هفته دولت به سفرها پایان دهیم. اما جهت توسعه دولت الکترونیکی و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اشتغال فاز دوم سفر از ماه رمضان با همراهی شرکت های خصوصی شروع خواهد شد.
براری با اشاره به اختصاص بودجه به استانها که در زمینه های مختلف از جمله تجهیزات فنی و کاهش شکاف دیجیتالی و uso در استانها هزینه شده گفت: در سال گذشته در همه استانها، شفاف سازی برنامه های توسعه ای صورت گرفت و قرار است تا پایان خرداد در بخش دولتی و خصوصی برنامه های سال جاری شفاف سازی صورت گیرد.
وی با اشاره به منطقه بندی استانها نیز گفت: در این راستا، شورای مناطق جهت هماهنگی و همکاری بیشتر در استانها تشکیل شده است.
براری از برنامه جهت همکاری بخش خصوصی خبر داد و گفت: پردیس همراه اول با همکاری دانشگاه شریف و همراه اول ایجاد شد که موفق بود و در نظر داریم این مدل موفق در دیگر دانشگاه ها هم اجرا شود.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz