بخش خصوصی در حوزه آی سی تی توانمندی بالایی دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بخش خصوصی در حوزه آی سی تی توانمندی بالایی دارد که باید از این ظرفیت به خوبی بهره مند شویم.

به گزارش فاوا نیوز به نقل از مهر، محمود واعظی چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آی سی تی تبریز اظهار داشت: حمایت از توانمندی های ویژه بخش خصوصی بسیار مهم است زیرا این بخش دارای پتانسیل بالایی بوده که اگر بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم در راستای اشتغال زایی جوانان قدم های بزرگی برداشته ایم.
وی ادامه داد: سالانه ۲۲ هزار دانشجو در رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات فارغ التحصیل می شوند که به منظور ایجاد اشتغال برای این جوانان باید به دنبال حمایت از بخش خصوصی بود.

واعظی با اشاره به پیشرفت های بالای کشور در زمینه آی سی تی گفت: طی سال های گذشته از لحاظ توسعه زیرساخت های قدم های مناسبی در کشور برداشته شده اما به همان میزان انتظار مردم از مسئولان بخش آی سی تی افزایش داشته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برای تامین این زیرساخت ها قدم های خوبی برداشته شده است که از آن جمله می توان به طراحی پروژه ضربت اشاره کرد که طی آن ظرفیت شبکه اینترنت تا دو برابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری اپراتورهای تلفن همراه و بخش خصوصی برای تولید محتوا در این بخش لازم و ضروری است، گفت: خوشبختانه توانسته ایم نیاز اپراتورها را برای ارائه نسل سوم و چهارم تلفن همراه به خوبی تامین کنیم.

واعظی در این مراسم پیشرفت آذربایجان شرقی در زمینه فناوری ارتباطات را چشمگیر دانسته و این استان را یکی از پیشروترین های کشور در این بخش دانست.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz