مجتمع فناوری اطلاعات و ارتباطات تبریز افتتاح شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با هفدهمین سفر هیات دولت به استان آذربایجان شرقی، مجتمع فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر تبریز را افتتاح کرد.

به گزارش فاوا نیوز به نقل از مهر، محمود واعظی در مراسم افتتاح مجتمع ICT تبریز با بیان اینکه زیرساختهای فناوری اطلاعات با میزان قابل قبولی در کشور رشد کرده است، گفت: این در حالی است که همزمان با افزایش ظرفیت ها ، مطالبات مردم نیز افزوده شده که در این راستا باید تلاش های خود را افزایش دهیم.
وی اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی توسعه قابل قبولی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه ای که کشور در طول یکسال گذشته در بخش زیرساختهای ICT داشته است گفت: در سال گذشته پروژه ای به نام ضربت طراحی شد تا ظرفیت شبکه اینترنت تا دو برابر افزایش یابد؛ در همین حال برای ارائه نسل سوم و چهارم تلفن همراه نیاز اپراتورها را بیش از مطالباتشان تامین کرده ایم.
واعظی سرمایه گذاری اپراتورهای تلفن همراه و بخش خصوصی را برای افزایش تولید محتوا امری مفید برشمرد و گفت: تولید محتوا در عرصه ICT بستر مناسبی را برای اشتغالزایی و سوددهی در کشور فراهم می آورد.
وی با بیان اینکه سالانه ۲۲ هزار فارغ التحصیل در بخش اطلاعات و ارتباطات وارد کشور می شود، گفت: دولت تدبیر و امید همواره بر اشتغال زایی تاکید داشته و در این میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خود را مکلف می داند تا با توجه به پتانسیل های بالای این بخش ابزارهای لازم را فراهم آورد؛ در همین راستا با توجه به توانمندی های بالای بخش خصوصی فعال در حوزه ICT ، باید از توان این بخش در راستای اشتغال زایی در  استان ها بیشتر بهره برد و با تعامل بیشتر این بخش را حمایت کرد.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz