حذف ویروس shortcut از فلش مموری

ویروس shortcut یکی از آن ویروس های دردسرساز و مزاحم است که علاقه فراوانی به نفوذ در فلش مموری ها و کارت های حافظه داردفاوانیوز : ویروس shortcut یکی از آن ویروس های دردسرساز و مزاحم است که علاقه فراوانی به نفوذ در فلش مموری ها و کارت های حافظه دارد.

این ویروس اغلب با کمک نرم افزارهای آنتی ویروس از بین می رود اما دیگر اطلاعات درون پوشه های آلوده قابل بازیابی نیست؛ به همین دلیل بهترین راه حل برای این مشکل استفاده از رایانه ای است که سیستم عامل لینوکس یا مک روی آن نصب شده باشد؛ زیرا در این سیستم عامل ها، پوشه ها به راحتی مشاهده می شود و می توان آن ها را از روی فلش مموری یا هر حافظه جانبی دیگرکپی کرد.

اما این مشکل راه حل ویندوزی هم دارد بدین صورت که ابتدا توسط یک آنتی ویروس به روزرسانی شده، فلش را اسکن کنید تا ویروس shortcut را شناسایی و حذف کند؛ سپس از منوی استارت وارد Programs و سپس Accessories شوید و روی برنامه Command Prompt راست کلیک و با انتخاب گزینه Run as Administrator آن را اجرا کنید. حال در خط فرمان دستور زیر را تایپ و سپس enter کنید:attrib drive:*.* -h -r -s /s /d

البته دقت کنید که در این دستور به جای drive باید نام درایوی را که فلش مموری شما به عنوان آن مشخص می شود، بنویسید؛ به عنوان مثال اگر در my computer فلش شما تحت عنوان درایو g شناخته می شود باید در این دستور به جای drive حرف g را تایپ کنید. در ادامه صبر کنید تا خط فرمان دوباره به نمایش دربیاید؛ حال اگر فلش مموری یا کارت حافظه را باز کنید، می بینید که پوشه های آلوده به ویروس به حالت قبلی برگشته و به راحتی قابل استفاده است.

منبع : خراسان
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz