نسخه ۱۱٫۶۲ مرورگر اپرا منتشر شد

شرکت نرم افزاری Opera Software،نسخه ۱۱٫۶۲ از مرورگر خود را ارائه کرد . این نسخه در واقع یک بروز رسانی برای کانال پایدار ( Stable Channel ) میباشدفاوانیوز : شرکت نرم افزاری Opera Software ، نسخه ۱۱٫۶۲ از مرورگر خود را ارائه کرد . این نسخه در واقع یک بروز رسانی برای کانال پایدار ( Stable Channel ) میباشد . نسخه ای که در کانال پایدار مرورگر اپرا قرار داشت ، نسخه ۱۱٫۶۱ بود که با ارائه این بروز رسانی به نسخه ۱۱٫۶۲ ارتقا خواهد یافت . همچنین این بروز رسانی برای مرورگرهای هر سه سیستم عامل ویندوز ، لینوکس و مک عرضه شده است .


بروز رسانی ۱۱٫۶۲ را بیشتر میتوان یک بروز رسانی امنیتی دانست . گرچه رفع اشکالات و بهبودهایی نیز در زمینه رابط کاربری ، نحوه نمایش ، کار با اسکریپت ها ، ایمیل ، اخبار ، چت ، شبکه و موتور رندرینگ Presto ۲٫۱۰ انجام شده است .در زمینه امنیت ، ۵ مشکل امنیتی برطرف شده اند که دو مورد از آنها مربوط به فریب کاربران برای اجرای فایل های دانلودی میباشد . یک مورد مربوط به درز اطلاعات موجود در تاریخچه مرورگر ، یک مورد مربوط به نمایش آدرس های اشتباه در آدرس بار توسط پنجره های دیالوگ صفحات وب و آخرین مورد نظر مربوط به جعل آدرس های وب در آدرس بار میباشد .بیش از ۲۰ مورد اصلاحات نیز برای رفع باگ ها و کرش ها مرورگر نیز در این بروز رسانی اعمال شده است . یکی از این اصلاحات مربوط به WebM Decoder میباشد که به اصطلاح دچار یخ زدگی یا Freeze شده و باعث از کار افتادن آن میشود . مورد دیگر مربوط به مشکل اسکرول کردن قسمت چت فیسبوک میباشد . یکی از مشکلات دیگر نیز مربوط به کرش اپرا در هنگام مرورگر پیام ها در قسمت Opera Mail میشد که این مورد نیز در این بروز رسانی برطرف شده است .

شما میتوانید از طریق مسیر Opera -> Help -> Check for update ، مراحل بروز رسانی را انجام دهید . البته امکان دانلود این نسخه از طریق وبسایت اپرا نیز فراهم میباشد .

منبع : گویا آی تی

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz