چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار می‌شود

چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت با رویکرد «بازنگری در اکوسیستم بانکداری الکترونیک کشور» در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.
به گزارش فاوانیوز، پس از سه دوره برگزاری، چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و شرکت ملی انفورماتیک، با محورهایی چون چشم‌انداز بانکداری از منظر فناوری اطلاعات، توانمند سازی بانک‌ها به کمک فناوری اطلاعات، بانکداری باز ، چشم انداز نظام‌های پرداخت و همچنین نظارت و نظام‌های پرداخت با حضور سیاستگذاران، تصمیم سازان و مدیران ارشد حوزه پولی و بانکی کشور در برج میلاد برگزار می شود.

چهارمینهمایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت با رویکرد «بازنگری در اکوسیستمبانکداری الکترونیک کشور» در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بینالمللی برج میلاد برگزار می شود.

بهگزارش فاوانیوز، پس از سه دوره برگزاری، چهارمین همایش بانکداری الکترونیک ونظام‌های پرداخت به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و شرکتملی انفورماتیک، با محورهایی چون چشم‌انداز بانکداری از منظر فناوری اطلاعات،توانمند سازی بانک‌ها به کمک فناوری اطلاعات، بانکداری باز ، چشم انداز نظام‌هایپرداخت و همچنین نظارت و نظام‌های پرداخت با حضور سیاستگذاران، تصمیم سازان ومدیران ارشد حوزه پولی و بانکی کشور در برج میلاد برگزار می شود.

بررسیکلان روندهای بین المللی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، ایجاد فضای مناسببرای سیاست‌گذاران ، بانکداران و خبرگان حوزه فناوری اطلاعات و در کنار اینهامعرفی نقشه راه نظام‌های پرداخت ملی ، بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات صنعتبانکداری،  بررسی قوانین و مقررات موجود وهمچنین ارائه دستاوردهای ملی و بین المللی در حوزه صنعت بانکداری از جمله اهدافاصلی در برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت به شمار میروند.

ازویژگی‌های همایش امسال می توان به معرفی دستاوردهای نقشه راه ۱۴۰۰ بانک مرکزیاشاره کرد که با مدیریت دبیر کل بانک مرکزی به تفصیل معرفی خواهد شد. نقشه راه۱۴۰۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیکو نظام‌های پرداخت رونمایی شد، درواقع نقشه راه ده سال آتی بانک مرکزی به عنوانرگولاتور بخش پولی و بانکی کشور خواهد بود که به منظور تدوین برنامه ای بلند مدتجهت دستیابی به یک نظام بانکی نوین بر پایه استاندارهای جهانی با همکاری شرکت ملیانفورماتیک طراحی و ارائه شد.اکنون پس از گذشت یک سال ارائه تفصیلی دستاوردهای اینپروژه که با مدیریت دبیر کل بانک مرکزی، سید محمود احمدی در چهارمین همایشبانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت صورت خواهد گرفت، لزوم مطالعه مستمر روندهاو الگوهای پیش بینی شده در عرصه بانکداری الکترونیک را یادآوری می‌کند.

همایشسوم که سال گذشته با اهدافی چون معرفی دستاوردهای نوین صنعت بانکداری کشور وهمچنین بررسی روند پیشرفت فناوری در ایران برگزار شد، ویژگی‌هایی داشت که آن را بادو همایش پیش از خود متفاوت می‌کرد. هرچند تمرکز محتوای موضوعات بر نقش فناوری هاینوین در رونق کسب و کار بانکی، انطباق محتوای همایش با نقشه راه ۱۰ ساله بانکمرکزی و همچنین ایجاد فضای مناسب برای معرفی محصولات و انتخاب برترین‌هاینمایشگاهی بر اساس نوآوری‌ها از جمله مهمترین این تفاوتها به شمار می‌رفت، امارونمایی از نقشه راه ۱۴۰۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی بدون شک از مهمترین جذابیتهای کارشناسیهمایش سوم به‌شمار می‌رفت.

ایندرحالی است که دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که دی‌ماه ۱۳۹۱برگزار شد از اهدافی چون معرفی نقشه راه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت درکشور و همچنین آشنایی جامعه بانکی کشور با بانکداری الکترونیک برخوردار بود. اینهمایش که در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، معرفی الگوهای موفقدنیا و ابزارهای جدید پرداخت و همچنین ارتقای سطح دانش تخصصی بانکهای کشور را دردستور کار خود قرار داده بود.

همچنیندر اولین همایشبانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت که با همکاری پژوهشکده پولی وبانکی و شرکت ملی انفورماتیکدر سال ۱۳۹۰  برگزار شد، عملکرد نظام بانکی کشور و چالشهایموجود مورد بررسی قرار گرفت. ارزیابی عملکرد دهه ۸۰، چشم انداز دهه ۹۰ بانکداریالکترونیک و نظام‌های پرداخت و همچنین نقش بانکداری الکترونیک به عنوان زیر ساختنظام پرداخت هدفمندی یارانه‌ها و بانکداری آینده  از جملهموضوعات محوری در اولین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت بودند که با هدف مرور دستاوردهای بانکداری الکترونیک در دودهه اخیر وهمچنین اعلام برنامه ها و نقشه راه بانک مرکزی برگزار شد. 

 

Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Table Normal”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,”sans-serif”; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:”Times New Roman”; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:Arial; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz