درآمدهای اچ پی از بازار نرم‌‏افزار ۹ درصد کاهش یافت

شرکت اچ پی توانسته است سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ خود را با سود ۴. ۱ میلیارد دلاری به پایان برساند. درآمد بخش محصولات نرم‌‏افزاری این شرکت در این دوره ۹ درصد کاهش داشته است.
شرکت هاولت پاکارد (اچ پی) توانسته است سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ خود را با سود ۴. ۱ میلیارد دلاری و درآمد ناخالص ۱. ۲۹ میلیارد دلاری به پایان برساند. این رقم ۳ درصد کمتر از درآمد اچ پی در دوره مشابه سال گذشته است.

با این همه، فرا‌تر از انتظارات تحلیل‏گران است. این شرکت درآمد سالانه خود را ۳. ۱۱۲ میلیارد دلار و سود خالص خود را ۱. ۵ میلیارد دلار اعلام کرده است که این رقم ۷ درصد کمتر از درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۲ است.

گزارش درآمدی اچ پی نشان می‌‏دهد درآمد بخش نرم‌‏افزارهای این شرکت در سه ماهه چهارم امسال ۹ درصد کاهش یافته است. اچ پی حاشیه سود عملیاتی بخش نرم‌‏افزارهای خود را در سه ماهه چهارم امسال ۸. ۳۰ درصد اعلام کرده است.

به گزارش فاوانیوز از همکاران سیستم، درآمدهایی نیز که این شرکت از محل عرضه خدمات پشتیبانی محصولات نرم‌‏افزاری خود کسب کرده است ۴ درصد افزایش یافته است.

این شرکت در بخش نرم‌‏افزارهای تحت فناوری پردازش ابری (SaaS) نیز رشد درآمدی قابل توجهی را تجربه کرده است (۱۵ درصد). درآمدهای حاصل از بخش خدمات مالی این شرکت در سه ماهه چهارم امسال ۶ درصد کاهش داشته است.

درآمد بخش خدمات کسب و کار این شرکت نیز ۹ درصد کاهش داشته است. اچ پی حاشیه سود عملیاتی بخش خدمات کسب وکار خود را ۴. ۴ درصد اعلام کرده است.

این شرکت همچنین اعلام کرده است درآمدهای حاصل از محل فروش راهکارهای شبکه‏‌بندی خود را در مقایسه با دوره مشابه پارسال ۳ درصد افزایش داده است.

شرکت اچ پی که دومین عرضه‏‌کننده بزرگ دستگاه‌‏های رایانه‏‌ای جهان است اعلام کرده است در بخش رایانه‏‌های دسکتاپی رشد منفی ۲ درصدی و در بخش نوت بوک نیز افزایش درآمدی ۳ درصدی را تجربه کرده است.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz