کاهش درآمدهای اپل برای سومین فصل متوالی

از سال ۲۰۱۰ به بعد هیچ تحولی در محصولات اپل صورت نگرفت و در مقابل شرکت‌هایی مانند گوگل، سامسونگ، آمازون و مایکروسافت به نوبه خود محصولات نوآورانه‌ای وارد بازار کردند.شرکت اپل که دستگاه‌های محبوبی چون گوشی هوشمند آیفون و رایانه لوحی iPad را تولید می‌کند و به واسطه این محصولات بر موفقیت‌های خود در چند سال اخیر افزوده است، در پایان فصل چهارم از سال مالی جاری با برخی مشکلات مالی مواجه شد.


به گزارش فاوانیوز از شماران سیستم، گزارشات رسیده حاکی از آن است که در دوره زمانی یاد شده شرکت اپل برای سومین فصل متوالی با کاهش درآمدهای خود نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد.

این سقوط درآمدها در حالی اتفاق افتاد که شرکت اپل طی یک دهه گذشته هیچ کاهش سود و درآمدی را تجربه نکرده بود و همواره در این مسیر به صورت صعودی حرکت می‌کرد.

شرکت اپل در سال ۲۰۰۱ میلادی برای نخستین بار دستگاه قابل‌حمل پخش فایل‌های صوتی iPod را معرفی کرد و پس از آن عرضه گوشی هوشمند iPhone در سال ۲۰۰۷ و عرضه رایانه لوحی iPad در سال ۲۰۱۰ موفقیت‌های بعدی این شرکت را تضمین کرد.

اما از سال ۲۰۱۰ به بعد هیچ تحولی در محصولات اپل صورت نگرفت و در مقابل شرکت‌هایی مانند گوگل، سامسونگ، آمازون و مایکروسافت هرکدام به نوبه خود محصولات نوآورانه‌ای را برای رقابت با اپل روانه بازار کردند و در نهایت از محبوبیت شرکت اپل رفته‌رفته کاسته شد.

به طور کلی باید توجه داشت، این روزها که کاربران انواع رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارند و گزینه‌های فراوانی برای خرید محصول جدید موجود است، تعداد کمتری از آنها ترجیح می‌دهند با پرداخت هزینه زیاد محصولات اپل را خریداری کنند و در مقابل، بسیاری از این افراد با پرداخت هزینه‌های کمتر محصولات باکیفیت‌تری در اختیار می‌گیرند.
 
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz