رشد ۳٫۶ درصدی سرمایه‌گذاری بازار جهانی ICT در سال ۲۰۱۴

میزان سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی فناوری اطلاعات(IT) در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳٫۸ تریلیون دلار خواهد رسید که این رقم گویای رشد ۳٫۶ درصدی رقم یادشده نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی است.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی گارتنر، میزان سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی فناوری اطلاعات(IT) در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳٫۸ تریلیون دلار خواهد رسید که این رقم گویای رشد ۳٫۶ درصدی رقم یاد شده نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی است.

مرکز تحقیقاتی گارتنر اعلام کرده است که این مسئله برای دنیای دیجیتالی یک فرصت محسوب می‌شود که مدیران IT جهانی را برانگیخته می‌کند.

“پیتر ساندرگارد”( Peter Sondergaard) معاون ارشد و مدیر تحقیقات جهانی گارتنر اعلام کرد دنیای دیجیتالی هم‌اکنون ایجاد شده است.

این نتایج که مربوط به بودجه‌بندی هر یک از بخش‌های فناوری می‌شود، مجموع بودجه این صنعت جهانی را مشخص می‌کند. به اعتقاد گارتنر، در حال حاضر هر یک از شرکت‌ها به یک شرکت فناوری تبدیل شده‌اند، هر مرکز کسب‌وکار به یک رهبر دیجیتالی تبدیل شده و هر شخص به عنوان یک شرکت فناوری محسوب می‌شود. این‌ها نتیجه آغاز یک عصر جدید است: اقتصاد صنعتی دیجیتال.

ساندرگارد در این خصوص گفت: «”اقتصاد صنعتی دیجیتال” به دنبال “پیوند نیروها” شکل می‌گیرد که در نهایت می‌توان آن را محل تلاقی و ادغام سیستم‌های پردازش ابری، سیستم‌های همکاری اجتماعی، ابزارهای موبایلی و اطلاعات دانست. طرح “اینترنت برای همه چیز” با ادغام کردن دنیای فیزیکی و دیجیتالی به این جریان کمک می‌کند».

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz