جزئیات برنامه ۱۰۰ روزه توسعه پست کشور /وعده تحویل ۲۴ ساعته مرسولات ویژه

مدیرعامل شرکت پست گفت: در برنامه ۱۰۰ روزه شرکت پست قرار است سرویس خرید و فروش اینترنتی ۷۲ ساعته شود، مرسولات ویژه ۲۴ تحویل شوند، پست تلفنی ۱۹۳ در ۹ مرکز استان بزرگ راه‌اندازی و تلفن گویای پست ایجاد شود.

امروز مدیرعامل شرکت پست در نشستی به مناسبت روز جهانی پست، جزئیات برنامه ۱۰۰ روزه پست برای توسعه‌ سرویس‌های پستی را اعلام کرد.

اخیرا فارس در خبری از برنامه ۱۰۰ روزه توسعه پست در دولت یازدهم خبر داده بود. به تبعیت از دستور رئیس‌جمهور برای تدوین برنامه ۱۰۰ روزه برای بخش‌های مختلف دولت در  راستای تحول و بهبود معیشت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تدوین برنامه ۱۰۰ روزه‌ را در دستور کار خود قرار داده است.

این وزارتخانه از تمام زیرمجموعه‌های خود برنامه‌های ۱۰۰ روزه‌ای را درخواست کرده  و به تبعیت از سایر زیرمجموعه‌های وزارتخانه، شرکت پست نیز این برنامه زمان‌بندی شده را به وزیر جدید ارائه داده است.

امروز محمد حسن کرباسیان جزئیات این برنامه ۱۰۰ روزه را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت پست گفت: توسعه ۴ سرویس پستی را در ۱۰۰ روز ابتدای کار دولت در برنامه داریم.

وی گفت: نخست سرویس خرید و فروش اینترنتی است که باید ۷۲ ساعت شود.

کرباسیان ادامه داد: دوم ۲۴ ساعته شدن تحویل مرسولات ویژه است. هم‌اکنون ۵۶ درصد مرسولات ویژه ۲۴ ساعت تحویل می‌شود که در برنامه ۱۰۰ روزه تعهد دادیم که تمام مرسولات ویژه ۲۴ ساعته تحویل شود.

مدیرعامل شرکت پست خاطرنشان کرد: هم‌اکنون پست ۳ هزار و ۳۰۰ خط پستی دارد و برای انجام تعهدات مرسولات ویژه نیاز به خطوط جدید و ماشین‌هایی دارد که ظرف ۴، ۵ ساعت بتواند محصولات را از یک استان به استان دیگر برساند.

وی گفت: برنامه سوم راه‌اندازی پست تلفنی ۱۹۳ در ۹ مرکز استان بزرگ است.

کرباسیان ادامه داد: سرویس چهارم راه‌اندازی سرویس مرکز تماس (کال سنتر) به شماره ۸۴۷۴۰۰۰۰ برای پاسخ‌گویی تلفنی به نیازهای پستی مردم است.

telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz