حمله هکرهای کره شمالی به ارتش کره جنوبی

کره جنوبی پس از مورد حمله قرار گرفتن دولت و ادارات وابسته به ارتش، کره‌ شمالی را مسئول این حمله‌ها اعلام کرد.کره جنوبی، کره شمالی را به آغاز یک طرح جاسوسی سایبری متهم کرده و می‌گوید دولت و ادارات وابسته به ارتش کره جنوبی از جمله اهداف حملات یاد شده هستند. اولین بار محققان موسسه امنیتی روسی Kaspersky Lab مدعی شناسایی منشاء این حملات شده‌اند.

حملات یاد شده علیه ۱۱ سازمان در کره جنوبی و دو نهاد در چین انجام شده است. اهداف یاد شده عبارت بوده اند از موسسه سجونگ، موسسه تحلیل‌های دفاعی کره، وزارت وحدت کره جنوبی، شرکت Hyundai Merchant Marine و وب سایت حامیان وحدت دو کره.

ظاهرا این حمله در سوم آوریل صورت گرفته و برای این کار تروجان ویژه‌ای موسوم به Kimsuky نیز طراحی شده است. تخصص این بدافزار جمع آوری فایل‌های ورد است که به زبان کره‌ای نوشته شده باشند.

این بدافزار همچنین به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند برنامه‌های امنیتی و به خصوص نرم‌افزارهای تولید شده توسط یک شرکت امنیتی کره‌ای به نام AhnLab را از کار بیندازد. هنوز مشخص نیست ابعاد تخریب ایجاد شده توسط این بدافزار تا چه حد است، اما کارشناسان کاسپراسکای عملکرد این بدافزار را آماتوری توصیف کرده‌اند.
telegram

در صورت تمایل می‌توانید در نوار جستجوی تلگرام @favanews را تایپ کرده و عضو کانال شوید

مطالب جذابی که ممکن است علاقه داشته باشید...

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را شما بنویسید.

آگاه سازی از
avatar

wpDiscuz